“Opowieść Wigilijna” w wykonaniu teatru anglojęzycznego z Kopernika

19 XII 2018 r. o godz. 17.00 uczniowie klasy dwujęzycznej  I a wystawili  sztukę  w języku angielskim, pt. „Opowieść Wigilijna” na motywach powieści Charlesa Dickensa. Na przedstawienie zostali zaproszeni nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice.

To premierowe przedstawienie nie tylko wprowadziło widzów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, ale dało początek powstaniu w szkole, po raz pierwszy w jej historii  teatru anglojęzycznego.

W rolę głównego bohatera  Ebenezera Scrocge’a wcielił się Mateusz Blicharczyk, w rolę Jakuba Marley’a – Jakub Dobosz.  Ponadto w spektaklu wystąpili: Bartłomiej Bodaszewski (Duch przeszłych Świąt Bożego Narodzenia), David Bednarczyk (Duch teraźniejszych Świąt Bożego Narodzenia), Arkadiusz Wilk (Duch przyszłych Świąt Bożego Narodzenia) oraz Hubert Stareńczak, Amelia Wrona, Rafał Bukowski, Paulina Śnieżek, Rafał Sondej, Weronika Tekieli, Mateusz Kosztyła, Aleksandra Herliczka, Anna Staroń, Anna Leszczyńska, Natalia Główczyk, Karolina Jurczak, Maksymilian Florek, Jakub Dydak i  Kacper Hejnar – wszyscy z kl. I a.  Gościnnie zagrały też dzieci:  Kajetan i Lena.
Nad reżyserią spektaklu czuwały nauczycielki j. angielskiego prof. Małgorzata  Wyżkiewicz i prof. Erwina Kalistel-Pojnar.

Na uznanie zasłużyła pełna ekspresji gra aktorska młodych aktorów oraz ich umiejętności językowe.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.