Olimpiada Języka Angielskiego Gimnazjalistów

WIELKI SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM DWUJĘZYCZNEGO

Po raz pierwszy czworo uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego uzyskało tytuł Laureata VI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów OJAG. Nagrodzeni uczniowie to : Aleksandra Jucha i  Urszula Kasprzyk – uczennice klasy IIA i podopieczne profesor Anny Steligi,  oraz Mikołaj Dubiel i Rafał Pelczar – uczniowie klasy IIIB i podopieczni profesor Hanny Lazarowicz.

OJAG jest jednym z najtrudniejszych konkursów językowych, w jakich mogą brać udział gimnazjaliści. Składa się z trzech wielopoziomowych etapów. Uczniowie muszą wielokrotnie rozwiązywać testy gramatyczne, przeprowadzają rozmowę z rodzimym mówcą języka angielskiego, tworzą film oraz są poddawani sprawdzeniu znajomości kultury i lektury.