Obchody 101-wszej rocznicy Odzyskania Niepodległości w I LO

101-wszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości  uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią, która uwieńczona była, jak każe tradycja Szkoły, ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Przygotowanie akademii wyzwoliło wielką energię i zaangażowanie uczniów z różnych klas.  Efekt był naprawdę godny podziwu.  Uroczystość ubarwiły piękne recytacje i występy solistów oraz inne ciekawe i pełne ekspresji formy teatralne i taneczne w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów.

Akademię tradycyjnie już uświetnił występ  chóru „Kopernika” pod dyrekcją prof. Krzysztofa Trybusa. Radosną i podniosłą atmosferę tego dnia najlepiej oddają zdjęcia wykonane przez prof. Pawła Zygarowicza, do obejrzenia których zapraszamy do galerii.

Szczególne podziękowania kierujemy do prof. Agnieszki Lipińskiej i prof. Barbary Latkiewicz, które pracowały nad scenariuszem i kierowały całością przedsięwzięcia oraz do uczniów klas III a, II a, którzy szczególnie licznie włączyli się do organizacji uroczystości.

W tym miejscu podziękowania składamy również wszystkim uczniom, dzięki którym ta uroczystość miała tak piękną oprawę:

Recytacja:  Gabriela Podkul  III g, Gabriela Rec  III a,  Olga Janocha  I B,
                    Kamila Jaworska  I B, Rafał Bukowski  II a, Wiktoria Więcek  II e,
                    Błażej Dziadzio  II a.
Gazeciarz: Oliwier Strzępek  I B,  J. Piłsudski – Marcel Czekański  II a,
Flaga: Marcin Majcher III a, Michał Paradysz  III a,
Okrzyki z sali: Maciej Trznadel I B,  Maksymilian Marek  I B
Rozdawanie kotylionów: Łucja Szopa II a,  Andżelina Świstak II c
Piosenka: Adam Gonet  II f, Kinga Frączek III a,   Martyna Jasina II d,
                  Adam Sudoł III b,
Prezentacja slajdów: Szymon Gonet  III a,

Zespół taneczny:  Julia Zajdel  I a, Anna Jędrzejczyk I c, Dominika Balon  II g,
                                Małgorzata Pyteraf  II c, Aleksandra Krzanowska  II f,
                                Kinga Król  III a

Konferansjerzy: Weronika Gazdowicz III a, Jakub Penar  III a

Przygotowanie dekoracji Sali:   klasa II a
Julia Buczek, Arkadiusz Wilk, Łucja Szopa, Hubert Stareńczak,  Anna Leszczyńska, Weronika Tekieli

Przygotowanie kotylionów:  uczniowie klas pierwszych

Układanie krzeseł: kl. Ic oraz Maksymilian Florek II a

Poczet sztandarowy:  Adrian Wilk  II d, Wiktor Marek  II e, Wiktoria Piątkowska  II e,  Julia Korzec  II e, Oliwia Golonka  II d, Aleksandra Rak  II d

Chór pod dyrekcją prof. K. Trybusa

Zdjęcia : prof. Paweł Zygarowicz

Podziękowania składamy również  przewodniczącej Samorządu Szkolnego Natalii Śliwińskiej za  zaangażowanie i  aktywną pomoc Samorządu Szkolnego w organizacji  tegorocznego Święta Niepodległości.
Zapraszamy do galerii.