Nowy rok szkolny w I LO rozpoczęty przy “Ławeczce Kopernika”

Tegoroczna uroczystość  rozpoczęcia nowego roku szkolnego  2023/2024 w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie miała wyjątkowy charakter.

Rok 2023 to rok obchodów 550-tej rocznicy Mikołaja Kopernika, Patrona naszego liceum. Z tej okazji została uroczyście odsłonięta  okolicznościowa tablica upamiętniająca tę doniosłą rocznicę, oraz „ławeczka Kopernika”, umieszczona wokół pomnika wielkiego astronoma.

Ta piękna forma małej architektury miasta została zaprojektowana przez naszą absolwentkę Panią Architekt Karolinę Częczek, a  powstała dzięki inicjatywie mieszkańców Krosna w ramach realizacji  budżetu obywatelskiego.

Mamy nadzieję, że będzie ona ulubionym miejscem odpoczynku nie tylko naszych uczniów , ale i mieszkańców Krosna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.  Wszystkie fotografie wykonał Pan Prof. Paweł Zygarowicz.