Międzynarodowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny JUNIOR NABOJ dla Szkół Podstawowych w „Koperniku”.

                 23 XI 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie odbył się  Międzynarodowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny JUNIOR NABOJ dla uczniów klas VIII szkół podstawowych.

                   Była to druga edycja w Polsce, a po raz pierwszy odbywała się w Krośnie. W konkursie wzięło udział 16 drużyn szkół podstawowych z Krosna ( SP 4, SP 5, SP 6 -2 drużyny, SP 7, SP 8 – 2 drużyny, SP 10, SP 14-2 drużyny,  SP 15 i Katolicka SP Ks. Michalitów) oraz drużyny ze szkół podstawowych w Wiśniowej, w Posadzie Górnej i we Frysztaku.    Czteroosobowe drużyny ósmoklasistów rywalizowały w tym samym czasie, rozwiązując te same zadania z najlepszymi szkołami podstawowymi w Polsce i w Europie.

Nietypowa formuła konkursu, zdrowa sportowa rywalizacja na żywo wyzwalała ogrom pozytywnych emocji.  Konkurs wygrywa drużyna, która rozwiąże w ciągu 120 minut największą ilość zadań, rozwiązując jednocześnie maksymalnie sześć zadań, wymienianych na nowe w miarę pokonywania poprzednich.

Na dodatek opiekunowie uczniów mogli obserwować zmagania na sali i na bieżąco śledzić wyniki swoich drużyn (szkół) w porównaniu z innymi uczestnikami oraz z wynikami w Polsce i w Europie. Te dane bowiem były możliwe do zaprezentowania na sali  poprzez łącze internetowe.

Podajemy ostateczne wyniki konkursu:

I miejsce —  SP nr 14 Krosno drużyna B  (25-te miejsce w Polsce)

II miejsce- SP nr 6 Krosno drużyna B  (41-wsze miejsce w Polsce)

III miejsce – SP nr 6 Krosno drużyna A  (50-te miejsce w Polsce)

Serdecznie gratulujemy zwycięskim drużynom i ich opiekunom dydaktycznym.

    Wszystkim uczestniczącym zespołom dziękujemy za pierwszy odważny start w zawodach, piękną rywalizację i gratulujemy uzyskanych wyników.

Mamy nadzieję, że konkurs Wam się podobał i za rok ponownie będziemy gościć drużyny z Waszych podstawówek. Wasi koledzy będą mieli cały rok na przygotowanie.

Nowatorska formuła konkursu pokazuje jak cenną i ważną umiejętnością młodych ludzi jest umiejętność pracy
w zespole. 
O ile większa satysfakcja płynąca ze zwycięstwa.

Dziękujemy panu prof. Andrzejowi Bysiewiczowi oraz Jego uczniom–asystentom z kl. II b LO (mat-fiz) za organizację i przeprowadzenie tego wspaniałego naukowego wydarzenia.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję!

Zapraszamy do obejrzenia galerii.