LITERACKA JESIEŃ W KOPERNIKU

Ciekawe wydarzenia i duże sukcesy wzbogaciły wizerunek naszej szkolnej polonistyki. Już w pierwszych dniach września braliśmy udział w akcji Narodowego Czytania. Uczniowie: Emily Daniele (1a),Magdalena Orzechowska (1a), Adam Gonet (2f), Jakub Penar (3a) i Michał Pietrzkiewicz (3a) z ekspresją godną aktorów przeczytali fragmenty noweli „Katarynka” – 7 września w ramach inicjatywy Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Dnia 20 września klasa 3a i uczestnicy OLiJP pod opieką prof. A. Lipińskiej wysłuchali ciekawego wykładu pisarki Moniki Piątkowskiej na temat twórczości Bolesława Prusa.

Nasi uczniowie spróbowali też swoich sił jako recenzenci.

Nagrodzonym: Natalii Kasperkowicz (3a), Justynie Winiarskiej (1d4), Angelice Łozie (2f) i Aleksandrze Krzanowskiej (2f) gratulował znany reporter Witold Szabłowski.

Zaczęliśmy również 10 października spontanicznie świętować literackiego Nobla Olgi Tokarczuk.

Zapraszamy do lektury świetnych utworów Noblistki i  do obejrzenia wystawy w bibliotece szkolnej.  Przewidujemy  jeszcze wiele różnorodnych działań inspirowanych  twórczością Olgi Tokarczuk.
O dużym zainteresowaniu czytelników świadczy prawie pusta półka…

Zanotowała  prof. Zofia Bartecka-Prorok