Konrad Pawlik – reprezentantem Polski na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej w Portugalii

W dniach 06.04-10.04 2018 r. w Warszawie odbył się finał najstarszej po matematyce olimpiady przedmiotowej – 67 Olimpiady Fizycznej, zawodów o najwyższym w Polsce stopniu trudności i prestiżu w zakresie tej dziedziny nauki. W zawodach uczestniczyło 80 najlepszych fizyków, uczniów renomowanych liceów z całego kraju. W tej grupie znalazło się 5 uczniów z podkarpacia, wśród nich 2 uczniów z krośnieńskiego Kopernika- Konrad Pawlik i Michał Zygarowicz. Olimpiada zakończyła się ogromnym sukcesem I Liceum z Krosna. Obaj chłopcy uzyskali tytuły laureata, a Konrad Pawlik zajął 2 miejsce w kraju i został reprezentantem Polski na Międzynarodową Olimpiadę Fizyczną , która odbędzie się w Portugalii. Bieżący rok jest przedłużeniem sukcesu “Kopca” z ubiegłego roku, w którym Mateusz Turowski reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej odbywającej się w Indonezji. Uczniami opiekował się prof. G. Depczyński.

Na zdjęciu Konrad Pawlik wraz z opiekunem prof. G. Depczyńskim na finale olimpiady na UW w Warszawie.

Laureaci 67. Olimpiady Fizycznej: Konrad Pawlik (od lewej) i Michał Zygarowicz