Konkurs recytatorski i krasomówczy “O gwiazdę Kopernika” – 16 marca 2023

16 marca  odbędzie się szkolny konkurs recytatorski i krasomówczy „O gwiazdę  Kopernika”

Do recytacji na etapie szkolnym należy przygotować jeden wiersz o dowolnej tematyce i fragment prozy do ewentualnej prezentacji na dalszych etapach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Tegoroczny temat szkolnego Konkursu krasomówczego będzie związany z 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.    Myślą przewodnią Waszych wystąpień jest temat ,, Zawsze jest coś do odkrycia ”

1. Konkurs recytatorski —    Recytacja jednego wiersza – do 5 minut
  2. Konkurs krasomówczy — Wygłoszenie mowy na  temat: ,,Zawsze jest coś do odkrycia” –
    do 7 minut

Zapraszamy również osoby, które poza konkursem zechcą wzbogacić wystąpienia recytatorskie i krasomówcze poezją śpiewaną.

Wszystkich uczniów, którzy zechcieliby wziąć udział w konkursach prosimy o zgłaszanie się do swoich Polonistów lub do Pani Prof. Agnieszki Lipińskiej.

Jednocześnie informujemy, że szkolny konkurs literacki w tym roku jest również związany ze świętowaniem Jubileuszu naszego Patrona.    Można wziąć udział zarówno w kategorii poezji lub/i prozy swobodnie interpretując hasło konkursu ,, Tajemnice nieba – moje tajemnice ”

Poezja – jeden wiersz/ forma dowolna

Proza – do trzech stron / może być opowiadanie, esej, reportaż lub inne formy

Prace należy przesyłać na formie elektronicznej na platformę szkolną do 12 maja. Platforma zostanie uruchomiona w kwietniu a rozstrzygnięcie konkursu literackiego i ogłoszenie wyników odbędzie się 1 czerwca podczas gali „Wiosennego Ogrodu Nauk i Sztuk”.

Serdecznie zapraszamy  Uczniów z żyłką literacką lub aktorską  do wzięcia udziału w konkursie.  Przecież zawsze jest coś do przekazania innym!.