Jak świętowaliśmy w szkole Dzień Języków Obcych

4 października  odbył się Dzień Języków Obcych w naszej szkole.

Podczas pierwszej lekcji cała społeczność szkolna wysłuchała apelu, który wygłosili uczniowie kl. III A Gimnazjum – Rafał Stryczniewicz i Urszula Bober na temat Dnia Języków Obcych, który jest obchodzony od 2001 roku w 47 krajach członkowskich Rady Europy, jednocześnie przypominając jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach.

Podczas przerw na korytarzach można było zasmakować różnych potraw przygotowanych przez uczniów. Wybór dań był ogromny: angielskie muffiny, amerykańskie naleśniki z syropem klonowym, niemiecki Apfelstrudel i piernik, hiszpańskie dania: tortilla de patatas, gazpacho, paella, churros, francuskie tarty, australijskie lemingtony, bagietki z sosem czosnkowym oraz przysmaki kuchni rosyjskiej.

Uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w grach i zabawach językowych przygotowanych przez nauczycielki języków obcych: Hannę Lazarowicz, Małgorzatę Wyżkiewicz i Erwinę Kalistel-Pojnar.

Uczniowie zmagali się z łamańcami językowymi (tongue twisters), rozpoznawali kraje po zdjęciach zabytków, dopasowywali flagi do nazw krajów oraz odgadywali pochodzenie słów. W kategorii klas I Gimnazjum zwyciężyła klasa I A, a w kategorii klas drugich i trzecich Gimnazjum klasa III A. Zwycięzcy otrzymali Dyplom „Mistrza Języków Obcych” oraz wygrali dodatkowy „X” z języka obcego dla całej klasy.

Na długiej przerwie odbył się Korowód Przebierańców – wszyscy uczniowie, którzy tego dnia przebrali się za postacie kojarzone z innymi krajami przeszli korytarzami całej szkoły na salę gimnastyczną. Największą atrakcją dnia było wspólne śpiewanie znanego utworu „Panie Janie” w pięciu językach oraz taniec belgijka. Był to moment integracji całej społeczności kopernikańskiej.

Wszystkie wydarzenia i atrakcje dnia zostały udokumentowane zdjęciami i materiałem filmowym przez uczniów. Zdjęcia: Wojciech Kosztyła. Film: Jakub Sznajder. Dziękujemy!   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, film będzie dostepny trochę później.