III Turniej Debat Oksfordzkich – reaktywacja.

8 czerwca w naszej szkole odbył się międzyklasowy III Turniej Debat Oksfordzkich. Wzięły w nim udział cztery drużyny reprezentujące klasy 1A, 2A, 3A4 oraz 3B4.

Turniej został podzielony na dwa etapy – półfinały oraz finał. W półfinałach tematem do debatowania było “globalizacja jest dobra dla świata”. Drużyny losowały swoich przeciwników, by zaraz potem móc prowadzić dyskusję na podany wcześniej temat.

W finałach, których temat brzmiał “świata nie da się już uratować”, udział wzięły klasy 3A4 i 3B4, po wygraniu wcześniej w półfinałach. Poziom był bardzo wyrównany, ale po burzliwych dyskusjach, jury wyłoniło zwycięzców!

Serdecznie gratulujemy klasie 3B4, która wygrała tegoroczne debaty! Każdy zespół zaprezentował się na poziomie i jesteśmy dumni z tego, że mamy w szkole tak znakomitych mówców!

Dziękujemy za przygotowanie debatantów  i organizację turnieju profesorowi Marcinowi Pudło oraz profesorowi Pawłowi Zygarowiczowi.