Gratulacje dla Finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”

Serdeczne gratulacje składamy Uczniom naszego Liceum, którzy zostali Finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”, która jest objęta patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
Wyróżnieni  Uczniowie to:

Anna Kuźnar III f,  Julia Jagieło  III f, Kacper Nowak  III f, Leon Pelczar  III f  Mateusz Kielar  III f,  Weronika Winiarska III f oraz  Zuzanna Kmonk III f  i Kamila Najbar  z III c. 

W ramach  tej olimpiady uczniowie  naszego liceum   stworzyli  własną formę projektu społecznego,  nakierowanego na potrzeby i  pomoc dzieciom, które nie odkryły jeszcze swoich talentów.  Przechodząc przez kolejne etapy: inicjacji, planowania, realizacji i zakończenia, Dzieciaki Talenciaki zbliżały się coraz bliżej celu!  Grupa postanowiła uzbierać kwotę 2000zł na wybraną fundację. 

Uczniowie  prowadzili cykliczne zajęcia dla najmłodszych, które miały na celu nakierować dzieci na ścieżkę samorozwoju i i pobudzić w nich ciekawość świata. W warsztatach brały udział dzieci w wieku od 7 do 9 lat, które z zapałem i ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w przeróżnych aktywnościach zapewnionych przez uczniów Kopernika. Na owych zajęciach dzieci miały możliwość m.in stworzyć własnoręcznie mydełka, zaprojektować swój własny mały ogród, rozwijać umiejętności kulinarne oraz plastyczne. 

Zajęcia odbywały się w Fundacji Wielkie Serce Dla Dzieci, dla której również nasza grupa organizowała zbiórkę materiałów plastycznych oraz kiermasz słodkości, z którego cały dochód został przekazany w ręce Fundacji.

Serdecznie gratulujemy Uczniom skutecznej realizacji pięknej i pożytecznej inicjatywy. Dziękujemy Opiekunowi Grupy, prof. Marcinowi Pudło.