Finał Olimpiady Geograficznej

W dniach 24-26.04.2015 roku  odbyły się w naszej szkole zawody finałowe XLI Olimpiady Geograficznej. Przybyli tu uczniowie, nauczyciele oraz liczne grono przedstawicieli naszych polskich nauk geograficznych. Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście, którzy reprezentowali władze regionu, urzędy województwa podkarpackiego i Krosna, sejm i europarlament, a także instytucje i firmy, które wsparły organizację tej wyjątkowej imprezy.

Zawody centralne składały się z kilku części: pisemnego testu, zajęć warsztatowych, prezentacji ustnej i quizu. Ostateczne wyniki zostały ogłoszone w niedzielę. Wszyscy uczestnicy, a było ich 122, zdobyli tytuł finalisty Olimpiady Geograficznej. W tym gronie znalazł się także nasz uczeń, Krzysztof Krysa,  przygotowany przez prof. Małgorzatę Podymę. 27 finalistów uzyskało tytuł laureatów. Przyznano wyjątkowo dwa pierwsze miejsca. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Warto również zaznaczyć fakt zaangażowania w przeprowadzenie imprezy o tak wyjątkowej randze uczniów naszej szkoły, zarówno liceum jak i gimnazjum. Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Zapraszamy też do odwiedzenia strony internetowej XLI Olimpiady Geograficznej (link w zakładce: Olimpiada Geograficzna 2015).