Europejski Dzień Języków Obcych w „Koperniku”

26 IX 2019 r. obchodziliśmy  w naszej szkole już po raz kolejny  Europejski Dzień Języków Obcych.

W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły przebrani w stroje charakterystyczne  dla różnych krajów.  Ponadto klasy I i II przygotowały suto zastawione stoiska z regionalnymi smakołykami z różnych stron świata.

Przedstawiciele  każdej z klas rywalizowali w quizie językowo-kulturowym Kahoot. Gwoździem programu okazał się konkurs piosenki obcojęzycznej „Eurowizja”.

Na zakończenie rozbawiona występami publiczność połączyła się we wspólnych tańcach na dziedzińcu szkoły. Obchody zakończyły się wręczeniem nagród zdobywcom trzech pierwszych miejsc. Wygrała klasa II a, drugie miejsce zajęła II f a miejsce trzecie – klasa I d (3).

Dziękujemy klasie II a za zaangażowanie w organizację tegorocznych obchodów Dnia Języków Obcych, a szczególnie czuwających nad  całością i prowadzącym koncert:  Natalii Śliwińskiej i Witoldowi Józefczykowi. Za opiekę i koordynację odpowiedzialne były w tym roku  prof. M. Plinkiewicz i prof. U. Jucha we współpracy z katedrą nauczycieli języków obcych.

Dziękujemy również wszystkim  uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej imprezy, co niewątpliwie podniosło jej atrakcyjność i stało się okazją do integracji całej społeczności kopernikańskiej.

A jak bawiła się młodzież „Kopernika” można obejrzeć w galerii. Zapraszamy.