Dzień Niemiecki w I LO

Nauka języka niemieckiego może być dobrą zabawą

Nauka języków w szkołach nie musi opierać się tylko na „zwykłych” lekcjach, może być także dobrą zabawą. Przekonali się o tym uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, którzy uczestniczyli w odbywającym się (18.10. 2012)  w  szkole DNIU NIEMIECKIM oraz w warsztatach DEUTSCH WAGEN TOUR pod patronatem Goethe Instytutu w Krakowie.

„Dzień Niemiecki” pozwolił rozwiać nam wiele wątpliwości na temat Niemiec. Kraju, który dzięki spojrzeniu w przyszłość i pielęgnowaniu narodowych tradycji, stale zaskakuje i zaciekawia. Propagowanie kultury germańskiej i języka niemieckiego zakończyło się więc w naszej szkole sukcesem, choćby dlatego, że wielu zmieniło swoje zdanie na temat naszych sąsiadów. Obchody „Dnia Niemieckiego” uświetnił między innymi  apel przygotowany przez uczniów, oprawa muzyczna, wystrój szkoły oraz projekcja filmu niemieckiego. Dopełnieniem tego dnia były warsztaty w ramach ogólnopolskiej akcji DEUTSCH WAGEN TOUR, przeprowadzone przez panią Joannę Lay, lektorkę z Instytutu Goethego.

Celem zajęć było zachęcenie uczniów poprzez gry, zabawy i konkursy do nauki języka niemieckiego.

W warsztatach uczestniczyły trzy grupy uczniów (licealiści i gimnazjaliści gimnazjum dwujęzycznego) wraz z opiekunkami Ewą Zygarowicz i Moniką Zając.

Uczniowie gimnazjum mogli się przekonać, że nauka języka niemieckiego to nie tylko żmudna praca, lecz również  zabawa.

Zorganizowany przez Goethe-Institut projekt „Deutsch Wagen Tour” skierowany jest do uczniów, nauczycieli, studentów, rodziców, dyrektorów szkół oraz wszystkich osób, które interesują się  językiem niemieckim. W ramach projektu po Polsce  podróżują  samochodami oznakowanymi logo „Deutsch Wagen Tour” lektorzy instytutu, którzy za pomocą nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech (m. in. w formie gier, zabaw i konkursów). Lektorów można zaprosić też do uczestnictwa w spotkaniach z rodzicami lub konsultacjach z nauczycielami i rodzicami, w czasie których chętnie poinformują o korzyściach wynikających ze znajomości języka niemieckiego.

Wpis z wizyty jest również na blogu: