DOMINIK BYSIEWICZ SREBRNYM MEDALISTĄ VI IRAŃSKIEJ OLIMPIADY GEOMETRYCZNEJ

13 września 2019 roku w kilku miastach w Polsce ( m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie) odbyła się polska edycja VI IRAŃSKIEJ OLIMPIADY GEOMETRYCZNEJ. Zawody rozgrywano w czterech kategoriach: Elementary (kl. 7 i 8 SP), Intermediate (kl. 1 i 2 LO), Advanced (kl. 3 LO), Free(osoby nie mieszczące się w pozostałych kategoriach). Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań w ciągu pięciu godzin.

Naszą szkołę reprezentowali:

• w kategorii Intermediate: Adam Socha i Roman Gicala (z klasy Ib) zajęli odpowiednio IX i XIII miejsce w Polsce
  • w kategorii Advanced: Dominik Bysiewicz (z klasy III b) zajął II miejsce w Polsce.

W tym roku w zawodach brało udział 55 państw. Z każdego państwa (również z POLSKI) cztery najlepsze wyniki eliminacji krajowych ,w tym prace naszego ucznia DOMINIKA BYSIEWICZA, odesłano do Iranu, aby ustalić klasyfikację międzynarodową.

Ostatecznie nasz DOMINIK zdobył  SREBRNY MEDAL   ZAJMUJĄC  37 MIEJSCE NA ŚWIECIE

Poland Dominik Bysiewicz 8 8 8 0 0 24 37 Silver

Jako ciekawostkę odnotujmy, że cztery pierwsze miejsca (złote medale) zdobyli reprezentanci Chin.

Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Iranu, Rosji, Wietnamu, Brazylii, Indii, Peru i Bangladeszu.
Warto zauważyć, że w kategorii Advanced na świecie wzięło udział 1613 matematyków.

Gratulujemy rewelacyjnego występu. Przypomnijmy, że Dominik Bysiewicz to aktualny MISTRZ POLSKI
w geometrii (tytuł zdobyty w tym roku na XVII Otwartych Mistrzostwach Polski w Geometrii Elementarnej). Dodatkowo w listopadzie Dominik będzie reprezentował Polskę w Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich „BALTIC WAY 2019”. Życzymy Mu sukcesu również na „Bałtyku”!