Chemia po raz kolejny pokazała swoją magię.

W dniach 16-19 października 2017 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Doktora Zbigniewa Szydło, który znany jest w najodleglejszych zakątkach świata ze swoich nowatorskich i jedynych w swoim rodzaju wykładów, opartych na pokazie doświadczeń chemicznych.

Doktor Szydło zawsze z wielką ochotą i radością odwiedza „kopernikańskie mury”. Jest to dla niego sentymentalna podróż do szkoły Jego ojca, o której słyszał wiele dobrego w częstych wspomnieniach i opowieściach.

W tegorocznych spotkaniach ze światowej sławy chemikiem uczestniczyli uczniowie naszego Gimnazjum oraz pierwszoklasiści Liceum Ogólnokształcącego. Pełne efektów specjalnych i wysoce bogate merytorycznie wystąpienie pt. „Magia Chemii” wywarło na uczestnikach ogromne wrażenie. Zmiany kolorów, wybuchy, trzaski, gasnący lub samoczynnie pojawiający się ogień to tylko nieliczne ze zjawisk towarzyszących wystąpieniu. Wywołały one nie tylko zachwyt młodzieży, ale także „lawinę” pytań, na które Pan Doktor Szydło z wielką ochotą odpowiadał.

Nasi uczniowie wynieśli z tego spotkania nie tylko wspaniałe wspomnienia
i niezapomniane wrażenia ale także bagaż cennej wiedzy. (Więcej zdjęć w galerii)