Apel Szkolnego Koła Wolontariatu

Jak co roku w okresie przedświątecznym rozpoczyna się wiele akcji dobroczynnych. Postanowiliśmy przyłączyć się do kilku z nich. Od kilku dni zbierana jest w szkole karma dla psów, która zostanie przekazana do krośnieńskiego przytuliska i być może pomoże przetrwać zimę paru zwierzętom. Każdy, kto chciałby wspomóc opuszczone przez ludzi psiaki może to uczynić. Do końca tego tygodnia zbieramy karmę , którą można składać w administracji.

Ruszamy z kilkoma dużymi akcjami. Marzeniem wolontariuszy jest spełnienie marzeń pewnej rodziny z Leska, którą chcemy wspomóc w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Do  4 grudnia zbieramy żywność o długim terminie ważności, zabawki, książki, artykuły szkolne, środki czystości a także pieniądze na zakup butów i odzieży dla naszych podopiecznych. Wszystkie dary można składać u pedagoga szkolnego lub w przypadku nieobecności pani pedagog w administracji szkoły. Wierzymy , że prawie tysięczna społeczność kopernikańska może spełnić marzenie jednej rodziny. Czwartego grudnia planujemy mikołajkowe zakończenie akcji. Informacje o akcji na : www.szlachetnapaczka.pl

Jeśli uda nam się zebrać sporą ilość darów część z nich trafi również do Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych ( akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę (WWW.pdpz.pl )a także do hospicjum. Liczymy na waszą ofiarność, wierzymy, że Kopernik po raz kolejny pokaże że potrafi dzielić się z innymi.