Antonina Kobiałka finalistką 43. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego

Do grona olimpijczyków Kopernika dołączyła Antonina Kobiałka – uczennica klasy II B – zdobywając tytuł finalisty 43. Olimpiady Języka Niemieckiego.

W poprzedzającym finał, etapie okręgowym olimpiady, oprócz Tosi brał również udział Paweł Sajdak – uczeń klasy III B. Obydwoje z wysoką punktacją przeszli przez część pisemną i ustną tego etapu. Opiekunem dydaktycznym uczniów jest prof. Ewa Zygarowicz.

Na uwagę zasługuje również fakt, że dla wymienionych uczniów nauka języka niemieckiego to przyjemność i radość. Swoją praktyczną znajomość języka wykorzystują np. podczas wymiany polsko-niemieckiej i stale utrzymywanych kontaktów z uczniami szkoły partnerskiej w Marl.
Gratulujemy Tosi i Pani Profesor Ewie Zygarowicz.

Na zdjęciu Antonina podczas wymiany polsko-niemieckiej w Marl z wizytą u Burmistrza Miasta – Werner Arndt.