Adam Gonet zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej.

6 lutego bieżącego roku odbyły się na Uniwersytecie Rzeszowskim zawody okręgowe XLVII Olimpiady Geograficznej. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Amelia Gruszka (2F 3), Olga Krzysztof (2C 3), Adam Gonet (3F), Filip Jurczyk (1B) oraz Kacper Kaczorowski (1F). Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami, dzięki czemu wszyscy (100% !!!) zostali zakwalifikowani do grona laureatów stopnia okręgowego. Niestety w związku z panującą pandemią nie odbyły się zawody ustne olimpiady. A szkoda!

Po ostatecznej weryfikacji, przeprowadzonej przez Komitet Główny Olimpiady Geograficznej, do etapu centralnego zakwalifikowano  troje uczniów z naszego okręgu. Wśród nich znalazł się Adam Gonet, który na etapie okręgowym zajął I miejsce.

Wszyscy nasi uczniowie zasłużyli na pochwałę i gratulacje. Piękny wynik Amelki (zabrakło jej jedynie 0,5 punktu do zakwalifikowania do finałów) i Olgi oraz chłopców z klasy pierwszej dają nam nadzieję, że w przyszłym roku znowu powalczymy o sukcesy i miejsca w finale olimpiady. Szczególne gratulacje należą się uczniom klasy I za ich odwagę i ogromną pracę włożoną w przygotowanie do zawodów.  Opiekunem dydaktycznym całej piątki jest pani Prof. Małgorzata  Podyma.

Serdeczne gratulacje  dla Adasia.  Życzymy mu osiągnięcia najwyższego sukcesu – tytułu laureata w  zawodach centralnych.