Zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie! 

Ostatni piątek czerwca, to w tradycji polskiej szkoły, dzień zakończenia roku szkolnego . Stanowi okazję  podsumowań i skłania do refleksji  nad mijającym okresem wytężonej pracy. To także  czas wzajemnego  składania podziękowań i gratulacji.   

Niestety ostatnie miesiące mijającego roku szkolnego  postawiły  nas przed wyzwaniami,  jakich  polska szkoła jeszcze nie doświadczyła:  konieczności zamknięcia budynku szkoły i prowadzenia edukacji zdalnej. Wyposażeni w prywatny sprzęt komputerowy, różnej jakości łącza internetowe, bez uprzedniej wiedzy akademickiej na temat specyfiki pracy na odległość, zobowiązani do realizacji podstaw programowych, które nie dawały się w pełni przełożyć na realia uczenia na odległość  stanęliśmy wobec naszych uczniów, trochę zagubionych, ale otwartych na współpracę. 

W moim przekonaniu wyszliśmy z tej próby zwycięsko, zarówno Grono Pedagogiczne  jak     i nasi podopieczni. Oczywiście, wiele jeszcze można byłoby zmienić i udoskonalić, ale ten miniony czas nie był czasem straconym. Dowodem takiego stanu rzeczy są wyniki klasyfikacji. Dorobkiem klas pierwszych i drugich stała się ta imponująca  ilość świadectw z wyróżnieniem-314a średnia ocen klas pierwszych i drugich  osiągnęła wartość  4,64.  Ewenementem jest średnia ocen klas pierwszych liceum trzyletniego- 4,76! Dodam jeszcze, że 84 uczniów osiągnęło średnią ocen 5.0 i więcej.  

Gratuluję wszystkim uczniom uzyskanych wyników. Cieszy nas każdy Wasz sukces na miarę siebie, swoich obecnych możliwości z perspektywą dalszego rozwoju. 

Za  postawę wyjątkowego zaangażowania, powodowania się  troską o swoich wychowanków składam wyrazy szacunku  i podziękowania naszym wspaniałym Profesorom. Dziękuję Wam, Drodzy uczniowie za odpowiedzialne podejście do obowiązków szkolnych,  wykazanie się codzienną sumiennością, dojrzałym traktowaniem  procesu uczenia i przejmowania odpowiedzialności za swój rozwój. Osobne podziękowania kieruję pod adresem Państwa Rodziców za okazane nam zaufanie, wsparcie i wyrozumiałość.  

W tym nadchodzącym okresie wakacyjnego odpoczynku życzę Wszystkim bezpiecznego korzystania z uroków odwiedzanych miejsc i nabierania sił do mierzenia się z czekającymi nas wyzwaniami.