Podsumowanie ruchu konkursowego 2017/2018 Rzeszów

W dniu 12 VI 2018 r. delegacja Gimnazjum Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Krośnie złożona z grupy zaproszonych uczniów gimnazjum  oraz ich opiekunów dydaktycznych na czele z Panem Dyrektorem udała się do Rzeszowa na uroczystą galę podsumowującą ruch konkursowy w roku szkolnym 2017/2018.

W tym roku nasi gimnazjaliści mogli poszczycić się zdobyciem  21 tytułów laureata oraz 40 tytułów finalisty  konkursu kuratoryjnego.   Ten imponujący rezultat  będący uwieńczeniem ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli  pozwolił naszemu gimnazjum  uplasować się na 3-cim miejscu w województwie.  Po raz kolejny szkoła otrzymała  tytuł „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom” .

Gratulujemy wszystkim, którzy wytrwale pracowali na ten sukces.Warto przypomnieć, że zdobycie tytułu laureata konkursu kuratoryjnego z danego przedmiotu daje gimnazjaliście wstęp do szkoły średniej z pominięciem procesu rekrutacyjnego oraz zwolnienie z  odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego.