Medal Kopernikowski

 

Od roku 1977 w I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie przyznawany jest „Medal Kopernikowski” dla absolwentów szkoły, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a także dla uczniów twórczych, finalistów i laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz wszystkich rozsławiających i przynoszących chlubę szkole.

Otrzymali Medal Kopernikowski

Rok 1977

Marta Dubis, Ewa Rusek, Marek Guzik, Antoni Przyprawa, Lucyna Kandefer, Elżbieta Bednarska, Małgorzata Birecka, Aleksandra Długosz, Andrzej Skrabalak, Magdalena Warska, Alicja Wilk, Lidia Nizińska, Lucyna Giemza, Małgorzata Pieniążek, Alina Gładysz, Mariola Luśnia, Jan Mika, Anita Sawicka, Halina Such, Marek Wilk, Iwona Raźniewska, Anna Węgrzynek, Andrzej Gębarowski, Anna Juszczęć, Wojciech Wierdak

Rok 1978

Teresa Mróz, Anna Raus, Elżbieta Stasiczak, Andrzej Kostański, Elżbieta Michna, Ewa Szelc, Andrzej Borek, Jacek Guzik, Bożena Kulikowska, Małgorzata Wojtyczek, Barbara Gierlach, Iwona Gajewska, Urszula Kubit, Teresa Majchrowicz, Grażyna Stryszowska, Władysław Urbanek

Rok 1979

Stanisław Wójtowicz, Agata Kozub, Jolanta Szafran, Zbigniew Lorenc, Bogdan Tofilski, Leszek Górski, Andrzej Cygan, Elżbieta Cygan, Bożena Brożyna, Jolanta Ruszczycka, Zbigniew Zuzak, Marzenna Fularz, Tomasz Ostafil, Cezary Galewicz, Wacław Zimka, Beata Przybylska, Krystyna Prejsnar, Alicja Boczar, Lidia Chojnacka, Marta Pelczar, Barbara Zakrzewska, Małgorzata Cieplik, Barbara Szmyd, Ewa Korona, Wacław Socha

Rok 1980

Jan Nachman, Lucyna Boczar, Robert Gorbat, Jan Krupa, Marzena Tofilska, Maria Żywiec, Krystyna Drozd, Jerzy Nachman, Roman Zimka, Anna Dobrowolska, Wojciech Dębiec, Stanisław Półchłopek, Małgorzata Stanisz, Maria Nóżka, Grażyna Ewa Hec, Małgorzata Habrat, Grażyna Habrat, Barbara Podraza, Katarzyna Nowosielska, Krystyna Warzycha, Iwona Białas, Ewa Zajdel, Ewa Musialik, Julita Musialik, Janusz Bolanowski

Rok 1981

Krzysztof Dubiel, Witold Gawron, Anna Matusik, Renata Przybyła, Alina Chlebicka, Joanna Krzanowska, Małgorzata Pasterkiewicz, Małgorzata Brączyk

Rok 1982

Marek Krzanowski, Andrzej Pelczar, Anna Mazur, Mariusz Skałba, Artur Pałka

Rok 1983

Beata Frydrych, Agnieszka Menet, Beata Zwierzyna, Jan Węgrzyn, Lidia Brańska, Dariusz Biś, Agata Pudło

Rok 1984

Agata Pojnar, Katarzyna Leśniak, Krzysztof Parfamski, Agata Gabańska, Artur Sporniak, Jolanta Godziszewska, Krystyna Kenar, Marta Pisarska

Rok 1985

Tamara Szyndler, Alina Tofilska, Piotr Kubit, Danuta Śmietanka, Agata Piotrowska, Urszula Rachwał, Janusz Bienia, Tomasz Hejnar, Joanna Gonet, Iwona Konieczkowska, Robert Jakubiec, Edyta Zygmunt, Adam Walter-Croneck, Maria Kosakowska

Rok 1986

Wojciech Rak, Piotr Koc, Wojciech Gernand

Rok 1987

Małgorzata Wulw, Paweł Kubit, Jacek Longawa, Janusz Sznajder, Piotr Nawrocki, Agata Dębiec, Magdalena Kołosowska, Piotr Rak

Rok 1988

Urszula Paprocka, Martina Frydrych, Mariusz Pelczarski, Piotr Nowak, Barbara Zych, Robert Wilk, Edyta Mól, Robert Płaski

Rok 1989

Magdalena Najbar, Marcin Paprocki, Joanna Hejnar, Iwona Dziura, Urszula Klatka, Edyta Koczela, Małgorzata Terlecka, Małgorzata Rygiel, Dorota Kubit, Przemysław Sznajder, Łukasz Łuczaj, Małgorzata Kleszko

Rok 1990

Renata Maciejowska, Bartosz Kiepuszewski, Jacek Guzik, Olga Bodaszewska, Teresa Kruszelnicka, Agnieszka Jórasz, Małgorzata Pitera, Malwina Zajdzik, Joanna Dusza, Agata Zoubek, Hubert Olbrycht

Rok 1991

Katarzyna Bocianowska, Dorota Cząstka, Grzegorz Guzik, Dorota Kasprzyk, Marcin Królicki, Grzegorz Kubal, Iwona Kowolek, Marek Moskal, Ewa Poterała

Rok 1992

Agata Frączek, Sylwia Skrok, Agata Potykanowicz, Ewa Wota, Magdalena Uliasz, Łukasz Kara, Anna Setkowicz, Elżbieta Myszkal, Magda Sporniak, Anna Więcek, Ewa Chabiera, Agnieszka Kubit

Rok 1993

Agnieszka Piotrowska, Elżbieta Kuprowska, Anna Waliszko, Renata Jakubowicz, Renata Omachel, Anna Wojciechowska, Sabina Łukaniuk

Rok 1994

Paweł Barut, Marcin Olbrycht, Małgorzata Kortylewska, Wioletta Turek

Rok 1995

Joanna Ruszel, Edyta Uliasz, Barbara Bartosik, Marcin Kulczycki, Mariusz Gerlach

Rok 1996

Marta Duda, Jakub Lenkiewicz, Wiktor Janicki, Piotr Tereszkiewicz, Katarzyna Pawluś, Łukasz Pietryka, Tomasz Moskal, Agata Nogaj

Rok 1997

Tomasz Rygiel, Adrian Kulczycki, Agnieszka Foryś, Mirosław Rozpara, Anna Pleban, Monika Kukowska, Michał Kołtowski, Anna Drozd, Anita Słomak, Maciej Kocurek, Piotr Duell

Rok 1998

Anna Jupowicz, Barbara Kołosowska, Maciej Dranka, Marek Klara, Magdalena Zaborska

Rok 1999

Kinga Blecharz, Małgorzata Byrczek, Artur Janusz, Monika Majoch, Elżbieta Pitrus, Aleksandra Sabik, Wilhelmina Skwara, Samia Tafesh, Andrzej Zubik

Rok 2000

Agnieszka Lorens, Dorota Pęcak, Agnieszka Białas, Sławomir Rygiel, Monika Porzak, Anna Maślanka, Ewa Staroń

Rok 2001

Maciej Bury, Łukasz Łęcki, Paweł Bednarz, Mariusz Gądek, Michał Podsiedlik, Szymon Szott, Bogusława Mróz, Marta Dudzik, Julia Decowska-Niemiec

Rok 2002

Sławomir Uliasz, Barbara Wiśniowska, Jarosław Wrona, Mateusz Komada, Ewelina Moskal, Klaudia Bartków, Anna Paszek, Anna Samborska, Łukasz Zwiercan

Rok 2003

Marcin Drozd, Ewa Kuliga, Wojciech Raus, Jakub Zborowski, Marlena Szmyd, Natalia Niepokój, Tomasz Kazimierczuk, Damian Koniecki, Jakub Szmyd, Aleksandra Szczepan, Jan Kobak, Maciej Dybaś, Maciej Józefowicz, Damian Bober

Rok 2004

Albertyna Porembska, Ewelina Kowalska, Ewa Żak, Agnieszka Szymańska, Anna Łach, Marlena Krzysik, Paweł Makulski, Piotr Guzik, Wojciech Szymański, Szymon Zuzak

Rok 2005

Adam Garnczarski, Seweryn Myśliwiec, Sebastian Stodolak, Kornelia Wielobób, Maria Wójtowicz, Katarzyna Lipińska, Wojciech Grzywacz, Ewa Bigall, Bartłomiej Belina

Rok 2006

Weronika Kobak, Maciej Skórski, Bogusław Wróblewski, Jakub Kobak, Krzysztof Urbanek, Konrad Baran, Laura Michelis, Aleksander Bożek, Paweł Podkul, Natalia Bardzik, Aleksandra Sobolewska, Milena Farajewicz, Elżbieta Kułak, Łukasz Nycz, Janusz Sieniawski, Karolina Więcek

Rok 2007

Anna Gazda, Marta Gierlicka, Ewelina Górnicka, Ewelina Guzik, Magdalena Kozubal, Jakub Mikuś, Jakub Uliasz, Mateusz Częczek, Piotr Zych, Bartosz Gruszecki, Danuta Korona, Joanna Gajewska, Aleksandra Jurczak, Artur Malinowski, Grzegorz Górak, Edyta Dudycz, Justyna Futyma, Małgorzata Józefczyk, Krzysztof Wyderka

Rok 2008

Anna Frączek, Weronika Kołucka, Marcin Dunaj, Katarzyna Gierucka, Paweł Such, Robert Szydło, Jakub Zajdel, Natalia Czernicka, Łukasz Marszałek, Aleksandra Kilar, Anna Maria Gurgacz, Michał Rajs, Barbara Ballon

Rok 2009

Paulina Cypcar, Jakub Irzyk, Agnieszka Paszek, Jarosław Janik, Tomasz Jasiński, Wojciech Wiśniewski, Aleksandra Jędrzejczyk, Tomasz Rajs, Joanna Marszałek, Beata Adamik, Michał Bereś, Paweł Gromadzki, Iga Józefczyk, Karolina Tesznar, Katarzyna Niemiec

Rok 2010

Krzysztof Boś, Tomasz Giefert, Monika Jurczyk, Michał Mendrala, Wojciech Skwirz, Kamil Szydło, Paweł Kubit, Michał Zajdel, Łukasz Łysikowski, Mariusz Szklarz, Justyna Prajsnar, Mateusz Zając, Bartosz Gierlach, Urszula Klimek, Joanna Kazanecka, Piotr Potocki, Patrycja Słyś, Natalia Olszańska

Rok 2011

Patrycja Blicharczyk, Grzegorz Gazdowicz, Joanna Hanus, Marcin Jakiel, Jakub Jurczyk, Mateusz Kopacz, Marcin Kostański, Agnieszka Kowalska, Marta Krzysik, Karolina Latkiewicz, Eryk Lipka, Kacper Łanda, Szczepan Miczek, Kinga Penar, Aleksander Pęk, Magdalena Skałba, Maksymilian Sokołowski, Michał Stajniak, Katarzyna Szepelak, Paulina Wanat, Alex Węklar, Kamil Zborowski

Rok 2012

Piotr Bajek, Łukasz Fiedeń, Piotr Habrat, Monika Jakielarz, Joanna Jamroga, Paulina Janusz, Jan Kluza, Karolina Ligenza, Karina Maziarek, Kamelia Niemczyk, Iga Pawelec, Jakub Pelczar, Paulina Pelczar, Sabina Pitera, Adriana Stapińska, Anita Stapińska, Paulina Turowska, Dominika Wenc, Kamil Wilk, Adam Zima

Rok 2013

 Aleksandra Kubit, Jakub Ahaddad, Tomasz Cieplik, Maciej Woźniak, Kamil Braun, Weronika Turowska, Katarzyna Woźniczak, Bartłomiej Kolanko, Piotr Wołowik, Dominika Guzek, Anna Pająk, Krzysztof Kmąk, Anna Grodzińska

Rok 2014 – Medal Kopernikowski zmienił wygląd:

        

Medal otrzymali:

    

Adrianna Arciszewska                           Bartosz Barwikowski                        Aleksandra Bugajska

    

Daria Dudek                                          Jakub Giliavas                                           Maciej Głowacki

    

Diana Hejnar                                           Alicja Jędrzejczyk                                 Maciej Maciejczyk

    

Katarzyna Matyja                                      Krzysztof Maziarz                                    Łukasz Mendrala

    

Aleksandra Mędrek                                Andrzej Pisarek                                      Konrad Słomiana

Grzegorz Surma

 

Rok 2015 – Absolwenci Liceum, którzy otrzymali Medal Kopernikowski:

                   

Nasim Łuczaj                                                   Julia Zwiercan                                           Maciej Kostański

                    

Kamil Maraj                                                         Tomasz Biedka                                             Maciej Materna

                   

Aleksandra Sobiborowicz                                Sebastian Stojak                                             Krzysztof Krysa

                   

Sabina Niemiec                                                  Karolina Zając                                              Karol Szymański

                   

Joanna Wasylik                                               Bartosz Kasza                                                Piotr Zyzański

Paulina Filip

W 2015 roku Rada Pedagogiczna wprowadziła Medal Kopernikowski dla Gimnazjalistów:

                

W roku 2015 otrzymali go pierwsi absolwenci Gimnazjum:

                    

Katarzyna Klamut                                             Karolina Kluk                                                  Klaudia Krukar

                    

Mateusz Misiewicz                                       Magdalena Słyś                                                Adrianna Wojtowicz

                    

Jan Borowski                                                   Tomasz Depczyński                                      Krzysztof Grądalski

                    

Łukasz Grądalski                                           Paweł Kiełbasa                                                   Szymon Marosz

                    

Maria Michalska                                            Mariola Niżnik                                               Julia Pyteraf

                    

Katarzyna Rączka                                           Michał Sanocki                                              Krzysztof Skomiał

                    

Jan Sygnowski                                                 Jakub Sznajder                                               Natalia Szuryn

                    

Paweł Wołczański                                        Michał Zygarowicz                                         Oliwia Żywiec

 

Rok 2016 – Absolwenci Liceum, którzy otrzymali Medal Kopernikowski:

                    

Kamil Ginterek                                                Maria Guzik                                                    Adrian Grzesik

                    

Jan Rajchel                                                      Szymon Fugas                                                 Wiktor Lorens

                    

Sylwia Gradowicz                                           Zofia Kazanecka                                            Agata Węgrzyniak

                    

Michał Dziepak                                              Magdalena Kozłowska                                  Katarzyna Rogala

          

Dominik Świetlak                                          Marcin Kuliga

Rok 2016 – Absolwenci Gimnazjum, którzy otrzymali Medal Kopernikowski:

                    

Paulina Biedroń                                            Anna Deliowska                                             Mikołaj Dubiel

                    

Korneliusz Durał                                            Paulina Fiałkowska                            Hubert Gałaszkiewicz

                    

Mikołaj Gransicki                                         Marcin Hawryluk                                        Bartosz Justkowski

                     

Mateusz Kałwik                                            Joanna Klara                                                    Katarzyna Klara

                    

Zuzanna Młodecka                                       Weronika Mrozek                                          Rafał Pelczar

                    

Aleksandra Pelczarska                                 Karolina Podkul                                            Zofia Przyprawa

                    

Monika Rajs                                                    Julia Rutkowska                                            Jan Wacławik

Monika Zajdel

 

Rok 2017 – Absolwenci Liceum, którzy otrzymali Medal Kopernikowski:

 

                   

Klaudia Biedka                                                   Wojciech Lipiński                                          Maja Piskadło

                   

Jan Pakuła                                                       Mateusz Turowsk                                         Grzegorz Uriasz

                   

Arkadiusz Zajdel                                            Piotr Dunaj                                                       Kacper Dykas

                   

Agnieszka Kaczmarska                                 Karolina Szabat                                            Ewelina Cieśla

 

Rok 2017 – Absolwenci Gimnazjum, którzy otrzymali Medal Kopernikowski:

 

         

Weronika Bargiel                                           Urszula Bober                                               Kinga Budzyńska

                

Sabina Czechowicz                                          Urszula Janas                                               Daria Nowak

                    

Jakub Penar                                                   Paweł Trzemżalski                                           Dominik Bysiewicz

                    

Aleksandra Jucha                                            Katarzyna Karamon                                    Urszula Kasprzyk

                    

Aleksander Lenart                                        Miłosz Rachwał                                                Paweł Sajdak

                    

Marek Słyś                                                     Zuzanna Tomasiewicz                               Mateusz Winiarski